Wielkoformatowe
Bezszwowe
Medyczne
Dotykowe
Zewnętrzne
Totemy
Telewizja Hotelowa
Wielkoformatowe ekrany LCD o rozmiarach od 32" do nawet 108", posiadające rozdzielczość pozwalającą na wyświetlanie kontentu w formacie Full HD (1920x1080). Ekrany te mogą pracować w układzie autonomicznym lub być łączone w większe sieci sterowane centralnie za pomocą komputerów klasy PC oraz sieci Internet lub Intranet.
Ekrany mają możliwość pracy zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Znacznie ułatwia to dopasowanie ich do miejsca, w którym będą montowane oraz do potrzeb wyświetlanego na nich obrazu. Wiele modeli pozwala na pracę przez 24 godziny na dobę oraz oprogramowanie, dzięki któremu tak długie działanie nie wpływa znacząco na eksploatację matrycy LCD.


Ofertę naszej firmy stanowią również systemy wizualizacji wielkoformatowej (ściany graficzne) stosowane między innymi w centrach kontroli i nadzoru (sieci energetyczne, wodne, gazowe, CO itd.), w centrach zarządzania kryzysowego (prezentacja obrazu z wielu źródeł) oraz wiele innych. Ściana graficzna (wizyjna) może być doskonałą alternatywą dla mozaikowych tablic synoptycznych.

Ściany mogą być zbudowane z ekranów ramkowych lub bezszwowych (seamless). Dzięki zastosowaniu technologii łączenia bezszwowego, obraz wyświetlany jest do samej krawędzi i zachowuje ciągłość pomiędzy poszczególnymi ekranami.

Na chwilę obecną istnieje technologia pozwalająca na budowanie ścian złożonych nawet z 250 monitorów (ściana 25 x 25 monitorów). Takie ściany mają możliwość wyświetlania jednego obrazu na wszystkich monitorach, bądź innej, dowolnej konfiguracji. Odległości pomiędzy warstwami świecącymi wynoszą około 7,3mm.

videowall2Są to ekrany o bardzo cienkiej ramce tzw. „bezszwowe". Odbiorca obrazu patrząc na taki videowall z większej odległości ma wrażenie jednolitego obrazu. Obok tego typu rozwiązania nikt nie przejdzie obojętnie, a jago rozmiary i jakość prezentowanego kontentu pozwalają na wyświetlanie dowolnych treści, takich jak: informacje, rozkłady jazdy, reklamy itp., które będą widoczne z bardzo dużych odległości.

Rozwiązanie takie idealnie nadaje się żeby uatrakcyjnić min. stoisko targowe, konferencję, firmowy event lub prezentację.

Monitory medyczne to zaawansowane technologicznie urządzenia, dzięki którym uzyskiwane są precyzyjne obrazy w diagnostyce medycznej, na przykład radiologii. Na tę rodzinę produktów  składają się monitory kolorowe, tzw. referencyjne, oraz monochromatyczne (diagnostyczne) z matrycami 1, 2 i 3-megapikselowymi. Wszystkie monitory dostarczane przez naszą firmę posiadają certyfikat medyczny (MD/93/42/EEC) oraz podlegają kalibracji DICOM.

W branży medycznej - gabinetach radiologicznych czy izbach przyjęć, właściwy sprzęt i technologia może pomóc uratować życie. W dodatku możliwość zaufania dostawcy, który faktycznie jest w stanie tworzyć kompletne rozwiązania ma ogromne znaczenie.medyczny4

Zastosowania:

 • Opisywanie i opiniowanie badań wykonywanych metodą tomografii komputerowej
 • Przetwarzanie i odczytywanie obrazów diagnostycznych
 • Opisywanie i opiniowanie badań wykonywanych metodą rezonansu magnetycznego (MRI)
 • Systemy informacyjno-biurowe
 • System Archiwizacji i Komunikacji Obrazów (PACS)
  W ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo najwyższej jakość monitory dotykowe oraz kioski multimedialne. Dostarczamy indywidualne rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta.

Monitory dotykowe mają zastosowanie głównie w punktach obsługi klienta lub firmach specjalistycznych z odpowiednim oprogramowaniem. Monitory te często spotykamy w restauracjach lub sklepach jako stanowiska POS. Za pomocą panelu dotykowego umieszczonego na ekranie monitora, możemy wykonywać wszystkie operacje, które wykonujemy myszką lub klawiaturą. Możemy jednym ruchem ręki wskazać na monitorze interesujący nas plik lub link, poczym komputer uruchomi nam po dotknięciu palcem monitora odpowiednie polecenie.

Wykorzystanie:

 • punkty informacyjne,
 • elektroniczne katalogi,
 • hazard, loterie i automaty zręcznościowe,
 • marketing multimedialny,
 • sprzedaż biletów,
 • sterownie przemysłowe,
 • terminale w punktach sprzedaży,
 • sterowanie procesami przemysłowymi,
 • komputery typu palmtop,
 • sprzęt medyczny,
 • obsługa pojazdów i maszyn lotniczych.Kioski multimedialnedotyk1

Kioski multimedialne to idealne rozwiązanie do przekazywania dowolnych informacji w postaci elektronicznej. Nie wymagają dużej ilości miejsca, oraz mogą działać 24h/dobę. Zainstalowany odpowiedni system pozwoli nam na interaktywną promocję swojej firmy, dostęp do Internetu, czy przekazanie informacji o naszym mieście lub innych ważnych instytucjach. Dzięki Kioskom możemy również odnosić korzyści finansowe. Przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń możemy płatnie udostępnić Internet, drukarkę, skaner lub czytnik kart do aparatów cyfrowych.
Elegancki wygląd, intuicyjna obsługa, odporność na uszkodzenie i zanieczyszczenia oraz odpowiednie zabezpieczenie danych to główne atuty przyciągające klienta.

Wykorzystanie:

 • banki
 • muzea
 • galerie handlowe
 • urzędy miast
 • punkty foto
 • salony sprzedaży


W wielu przypadkach monitory LCD i Plasma instalowane są w niesprzyjających dla ich pracy warunkach . Praca pod gołym niebem, hale fabryczne, kopalnie, miejsca publiczne, gdzie sprzęt jest narażony na wandalizm. Wszystko to powoduje, że trzeba zabezpieczyć monitor przed bardzo niskimi lub bardzo wysokimi temperaturami, zapyleniem czy chociażby ingerencją osób trzecich. Firma Positive posiada w swojej ofercie profesjonalne obudowy do monitorów jak i same monitory, które mogą podołać najcięższym warunkom pracy. Obudowy można wykonać dla dowolnej wielkości monitora i z odpowiednimi funkcjonalnościami oraz normami IP. Zachęcamy do kontaktu z nami a na pewno doradzimy w doborze optymalnego rozwiązania.

Wszyscy doskonale znamy billboardy z papierowymi plakatami wkładanymi do ich wnętrza, są statyczne a co za tym idzie niezbyt ciekawe w odbiorze, a dodatkowo każdorazowa zmiana informacji ciągnie za sobą dodatkowe koszty. Ich dużo ciekawszymi następcami są totemy LCD. Monitory ubrane w elegancki design, które wyświetlają reklamy lub informacje w na wiele sposobów przyciągających ludzki wzrok. Totemy kuszą dźwiękiem i obrazem w doskonałej rozdzielczości wyświetlając dowolne formaty wideo, a zmiana kontentu następuje za pomocą jednego kliknięcia myszy. Dodatkowo występują w dużej gamie wielkości, a monitory w ich wnętrzu mogą być umieszczone poziomo lub pionowo. Urządzenia te występują również w wersjach do użytku wewnątrz pomieszczeń jak i do pracy na zewnątrz „pod chmurką”.

  Nowością w gamie produktów oferowanych przez nasza firmę są systemy Telewizji Hotelowej. Zapraszamy do zapoznania się z broszurą – i tutaj broszura samsunga